חוזים,נדל"ן ותמ"א 38

 

משרדינו מתמחה בעריכת הסכמים וחוזים למיניהם, לרבות עריכת הסכמי ממון, קניה ומכירה של נכסי נדל"ן, שכירות ותמ"א 38

משרדנו עוסק בתחום הנדל"ן ומייצג חברות ואנשי עסקים בהיקפים שונים בתחום. מהצרכן הפשוט, הזוג הצעיר שמעוניין ברכישת דירה, למשפחה שמבקשת שיפור דיור, בניה לצרכים עצמיים, ועד לבעלי הון וגופים עתירי הון שעוסקים בפרויקטים שבנדל"ן מהקטנים שבהם עד לשינויי תבעו"ת, יזמות, השקעות, חברות בניה וקבלנות ביצוע בניה ותשתיות ועוד.

עורכי הדין במשרד אורטל הם בעלי נסיון רב ומגוון והם מלווים את הלקוח מא' ועד ת' לרבות באמצעות יועצים פיסקאליים שחולשים על תחום המיסוי והטיפול המוענק הוא טיפול כולל ומקיף על כל היבטי הנושא לרבות רישום בתים משותפים, פרצליה ועוד.

כאמור המשרד נותן שירותי יעוץ וליווי בנושא תמ"א 38 ומייצג מספר רב של בעלי זכויות שהתקשרו עם יזמים העוסקים בתחום זה, תוך הקפדה על בטוחות בעלי הדירות והשלמת הפרויקטים לשביעות רצונם.

המשרד עוסק בפרויקטים לבניה - נכסים מניבים, שכירויות, עיסקאות קומבינציה, קבוצות רכישה, כניסה לקבוצות רכישה, רכישה בקבוצה ועוד ועוד

הרקע החקלאי של עוה"ד איל אורטל ועו"ד גיא אורטל מקנה להם גם יתרון בעסקאות במגזר החקלאי. רכישה ומכירה של משקים חקלאיים ונחלות, ועוד;

בהתאם מלווה המשרד את לקוחותיו בתחום הנדל"ן בליטיגציה, בוררויות גישורים ופתרון סכסוכים הנובעים מתכנון ובניה, זכויות בניה תשתיות ופיתוח. 

 

להלן מאמרים בנושא 

 

השבת מס שבח באמצעות פריסה

משרדינו עוסק בהשבת מס שבח מקרקעין למוכרי נכסי מקרקעין ששילמו מס שבח. לא פעם מדובר בעשרות ובמאות אלפי ש"ח שהמוכרים זכאים לקבל לידיהם חזרה מידי רשויות המס.

מכירת דירה על ידי תושב חוץ

כשלקוחות שלנו, תושבי חו"ל, שאינם מדברים או מבינים עברית, פנו למשרד וסיפרו שקיבלו בירושה דירה בנתניה לפני כעשר שנים, הם ביקשו שנפעל לצורך השכרתה של הדירה באמצעות יפוי כח כללי לטובת המשרד. כך היה. לפני כמספר חודשים החליטו למכור את הדירה. מהם הנתונים שיש לקחת בחשבון כשמדובר בתושב חוץ שאינו אזרח ישראלי שמבקש להשכיר או למכור נכס מקרקעין מרחוק:

איך קונים דירה שנבנתה בפרוייקט תמא 38

הפרסומת של היזם צועקת "הזדמנות של פעם בחיים" !! התמונות מציגות בניין מודרני והכותרות מספרות על מיקום מצויין במרכז העיר או בשכונה נחשקת... אבל מה באמת חייבים לדעת כשקונים דירה שנבנית במסגר תמ"א 38 ? האם מדובר בעיסקה רגילה ? האם כל עורך דין יידע מה לחפש ? היכן ? וכיצד להקטין את החשיפה. המאמר הזה יאיר את עיניכם.

שכירות הוגנת – חוזה להשכרת דירה

לאחרונה תוקן חוק השכירות והשאילה, התשלא 1971 והוכנס בו פרק שלם העוסק ביחסים בין בעל דירה לשוכר ושצריכים להיות מעוגנים בהסכם השכירות. (להלן: "התיקון"). התיקון נכנס לתוקפו במחצית השניה של חודש ספטמבר 2017. להלן מאמר המתמצת את עיקרי התיקון לחוק וראוי שבעלי דירות להשכרה כמו גם שוכרים יקראו בעיון ויכירו את מה מותר ומה אסור. התיקון לחוק אינו חל על יחידות נופש, דירות שמושכרות בבתי מלון, יחידות בדיור מוגן וכו... אלא אך ורק על דירות רגילות שמושכרות לתקופה שמעל ל- 3 חודשים וגם לא על דירות פאר שסכום השכירות החודשי הינו מעל ל – 20,000 ₪ לחודש.

צו מניעה כנגד קבלן בנין שביקש לבטל הסכם עם רוכשת דירה

מה קורה לקבלן שמחליט על דעתו ובניגוד לכל הגיון להודיע על ביטול עסקת רכישה לאחר שדירה שמכר היתה מוכנה באיחור גדול מאוד עד כדי כך שהקונה הגישה תביעה לפיצוי לפי חוק המכר דירות ?

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

שירותים נוטריוניים

משרד אורטל ושות' מעניק שירותי נוטריון לרבות: צוואות, אישורי חתימה, תרגומים, ועוד.
ניתן לתאם חתימה על מסמכים נוטריונים וצוואות בבית הלקוח. כמו כן ניתן לערוך צוואה נוטריונית, ייפוי כוח נוטריוניים.

קבוצת רכישה - או רכישה בקבוצה

משרדינו עוסק ביצוג חברים בקבוצות רכישה של נדל"ן תחום שמתבסס בשוק הנדל"ן הישראלי בקצב איטי וקשה. החברות בקבוצת רכישה אינה ידועה כעיסקה סולידית, מי שמבקש להצטרף חייב להכיר את הפרטים. יש הבדלים גדולים בין תנאי ההסכמה בין החברים בקבוצות שונות. משרדינו עוסק גם ביצוג של לקוחות שרוכשים בקבוצה. מודל שונה לחלוטין של עיסקה סולידי, בטוח וברור. רכישה בקבוצה היא רכישה של נדל"ן ולא כמו בקבוצות שם רוכשים החברים זכויות להיות שותפים במיזם נדל"ן. כדי לקבל מעט יותר פרטים הכנסו למאמר

הסכם בניה עצמי

רכשתם מגרש. אתם מתכוונים לבנות עליו את ביתכם בעצמכם. אתם סומכים על היכולות שלכם אבל יודעים היטב שבניה היא הליך מסובך, מקצועי, חשוב לדייק בו ולעמוד במועדים. אתם לא תעשו את השטות ותתקשרו עם קבלני ביצוע ללא הסכם מתאים. מה צריך לכלול הסכם לבניה ? הנה מעט מלקט העצות שיש לנו עבורכם:

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.

רכישת דירה מקבלן

רכישת דירה מחברה קבלנית היא עסקת נדל"ן הדורשת מקצועיות ובדיקת פרטים רבים. במאמר שלפניכם תמצאו הסברים שיפשטו מספר מונחים ויעזרו לכם להבין טוב יותר את הזכויות והחובות של קבלן ורוכש דירה.
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.