חוזים,נדל

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין. 

תכנון מס הוא עניין שבמומחיות. המומחה העוסק בנושא הינו ברוב המקרים עורך דין המתמצא בתחום ובסוגיות המס השונות. אין זה מן הנמנע שעורך הדין המיומן יפנה במקרים מסויימים גם לרואה חשבון מומחה או לשמאי מקרקעין כדי שסוגיית המס תדווח באופן הנכון ביותר מבחינת הצדדים לעיסקה.

על עסקה במקרקעין חלים מיסים שונים כגון: מס שבח, מס רכישה מע"מ ועוד תשלומים שונים.

כמו כן על עיסקאות מקרקעין להתחשב בהיטלים שונים החלים על הנכס נשוא העיסקה. המדובר בהיטלים כגון היטל השבחה, היטל פיתוח, היטלי כביש, תיעול ביוב ועוד כשאלו משולמים לטובת הרשויות המקומיות ו/או רשויות הפיתוח באמצעות הועדות המקומיות לתכנון ולבניה.

בעסקאות על אדמות מנהל מקרקעי ישראל יש לבחון חיוב המוכר בדמי הסכמה או בדמי היוון כשחיובים אלו משולמים לקופת מנהל מקרקעי ישראל .

משרדינו עוסק בנדל"ן זה כ 25 שנה.

המשרד עוסק ביצוג לקוחות המבקשים לרכוש / למכור מגרשים לבניה, מגרשים חקלאיים, דירות, משרדים, משקים חקלאיים, בתים ווילות בהרחבות שבמושבים ועוד.

עיסקאות קניה ומכירה של משקים חקלאיים בישראל הן עיסקאות מורכבות יותר מעיסקאות מקרקעין רגילות. עריכה לא נכונה של ההסכם עלולה לגרום לנזק אדיר לקונה ו/או למוכר.

בהיות רובם המכריע של המשקים בישראל כפופים להסכמים חכירה עם מנהל מקרקעי ישראל, הרי שיש צורך בפרטים מדוייקם וברורים שעל הצדדים לעיסקה להיות מודעים להם.

גם הדיווח לצורך רישום הזכויות, ו/או רישום המשכנתא, חייב להעשות באופן מיומן ונכון.
 
עורך דין איל אורטל הוא בן למושב והוא עצמו בעל משק במושב גבעת שפירא.
 
משרדנו יכול להציע שירות מיומן מאוד ושוטף לצדדים לעיסקה לאחר נסיון מעשי אישי בעשרות עיסקאות בעשרים השנים האחרונות. 
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.