מסמך הבעת רצון – דאגה לקטנים ולמתבגרים

מסמך הבעת רצון – דאגה לקטנים ולמתבגרים

כאשר אדם בגיר אנינו מסוגל, מכל סיבה שהיא, לקבל החלטות באופן עצמאי או שהוא הופך ללא כשיר מבחינה משפטית, יש למנות לו אפוטרופוס.

לא אחת שואלים עצמם הורים יחידניים או אמהות חד הוריות,  מה יעלה בגורלם של ילדיהם הקטנים המתגוררים עמם או חיים תחת חסותם, אם ילכו חלילה לבית עולמו או יקרה להם מקרה רפואי קשה שלא יוכל לאפשר להמשיך ולדאוג לצרכיהם של הקטינים. מאמר קצר זה יסייע להבין מה האפשרויות שהחוק מציע לאותם הורים וכן בפני אלו שמבקשים לקבוע את גורל יקיריהם בעתיד.

מסמך הבעת רצון הוא אם כן מסמך משפטי המיועד למי שמבקש לקבוע את זהות האפוטרופוס על קטיניו (ואם רוצה גם אפוט' מחליף) במקרה וחלילה ילך לעולמו או יהפוך להיות בלתי כשיר.

המסמך נותן מענה למצב שכזה ובו יכול הממנה לבחור באפוטרופוס ספציפי עבור ילדיו, ולתת לאפוטרופוס הוראות ברורות אשר לאופן החינוך, שגרת חייהם  והטיפול בהם.

כך לדוגמא: ניתן לבקש מהאפוטרופוס המיועד כי ככל והקטין/נה יבקש לעבור למוסד חינוכי/בית ספר אחר, הדבר יעשה אך ורק בכפוף להמלצה של איש מקצוע מסוים.

עריכה והפקדה של מסמך הבעת רצון במשרדי האפוטרופוס הכללי תסייע לשמור על אורח חייהם של הקטינים ובוודאי תמנע סכסוכים במשפחה אודות זהות האפוטרופוס שימונה להם.

במקרה של מספר קטינים יש להגיש מסמך הבעת רצון עבור כל קטין.

ישנן פעולות שבכל מקרה האפוטרופוס המיועד יצטרך את אישור ביהמ"ש.

יתכן גם מצב שבו ביהמ"ש לא יאשר את המינוי מכל סיבה כזו או אחרת שתראה ולו והכל בהתאם לכלל של "טובת הילד".

 אולם, בדרך כלל יכבד בית המשפט את רצונו של ההורה ובכל זאת אנו ממליצים לבחור באפוטרופוס שהוא קרוב משפחה לקטין, אדם נאמן, ללא עבר פלילי ושההורה סומך עליו כי יבצע את הוראות המסמך בנאמנות ותוך ראיית טובתם המלאה של הקטינים.

מומלץ לבחור ממונה חליפי לכל מקרה שבו הממונה הראשון לא יוכל להתמנות או שהמינוי שלו לא יאושר.

 המסמך מתבטל עם פטירתו של העורך או של המיועד להיות אפוטרופוס, ועורכו יכול לבטלו מתי שירצה ובלבד שעדיין לא נכנס לתוקף.

 

המסמך הוא מסמך משפטי לכל דבר ולכן ראה המחוקק לנכון לקבוע שרקעורך דין שעבר הכשרה מתאימה, יוכל לערוך את המסמך ולהפקידו כדין אצל הרשם לענייני ירושה.

 

הפקדת המסמך ושמירתו אצל האפוטרופוס הכללי אינה כרוכה בתשלום אגרה.

 

למשרדינו ידע וניסיון רב בעריכת מסמך הבעת רצון, יפוי כח מתמשך, צוואות וירושות.

קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.