דיני משפחה,צוואות וירושות

מסמך הבעת רצון – דאגה לקטנים ולמתבגרים

כאשר אדם בגיר אנינו מסוגל, מכל סיבה שהיא, לקבל החלטות באופן עצמאי או שהוא הופך ללא כשיר מבחינה משפטית, יש למנות לו אפוטרופוס. לא אחת שואלים עצמם הורים יחידניים או אמהות חד הוריות, מה יעלה בגורלם של ילדיהם הקטנים המתגוררים עמם או חיים תחת חסותם, אם ילכו חלילה לבית עולמו או יקרה להם מקרה רפואי קשה שלא יוכל לאפשר להמשיך ולדאוג לצרכיהם של הקטינים. מאמר קצר זה יסייע להבין מה האפשרויות שהחוק מציע לאותם הורים וכן בפני אלו שמבקשים לקבוע את גורל יקיריהם בעתיד.

יפוי כוח מתמשך

מהו יפוי כוח מתמשך ומה ההבדל בינו לבין מינוי אפוטרופוס במסגרת מסמך זה ממנה אדם וקובע מי יטפל בענייניו האישיים, הרפואיים והכספיים בעתיד, במצב שבו לא יהיה כשיר לקבלת החלטות בנושאים שהוא יקבע מראש במסמך באופן עצמאי. קיראו את המאמר כדי לקבל מידע בסיסי על המסמך המיוחד הזה

העברת בעלות בדירה במתנה בין קרובי משפחה

מהי העברת בעלות בדירה ללא תמורה ? מהם החיובים החלים ? מה המיסוי שמוטל ? מה היתרונות במעשה הזה ? לפניכם מאמר קצר שמסייע בהבנת הנושא - מעקרונות היסוד של דיני מתנה בישראל בכלל ובמקרקעין, דירות, בפרט

דיני ירושה במרכז אפריקה

משרדינו עוסק גם ביצוג יורשים ישראלים במדינות שונות במרכז אפריקה. היצוג כולל שיתופי פעולה עם משרדים מקומיים וטיפול בעזבונות שהשאירו אחריהם ישראלים או בני משפחה של ישראלים באפריקה. לפניכם מאמר קצר שעוסק בדיני ירושה החלים ברפובליקה של מרכז אפריקה כדוגמא לשאלות שצצות שוב ושוב בעניינם של יורשים שמבקשים לדעתם מה זכויותיהם

השפעה בלתי הוגנת - נימוק לביטול צוואה

סעיף 30 (א) לחוק הירושה. השפעה בלתי הוגנת. מצב שבו מישהו, בעל ענין, יצר השפעה כזו על עורך הצוואה, המצווה, שבגינה שינה זה האחרון את רצונו וכוונותיו וציווה לא כפי שבאמת התכוון או רצה לצוות.

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

מכירת דירה על ידי תושב חוץ

כשלקוחות שלנו, תושבי חו"ל, שאינם מדברים או מבינים עברית, פנו למשרד וסיפרו שקיבלו בירושה דירה בנתניה לפני כעשר שנים, הם ביקשו שנפעל לצורך השכרתה של הדירה באמצעות יפוי כח כללי לטובת המשרד. כך היה. לפני כמספר חודשים החליטו למכור את הדירה. מהם הנתונים שיש לקחת בחשבון כשמדובר בתושב חוץ שאינו אזרח ישראלי שמבקש להשכיר או למכור נכס מקרקעין מרחוק:

משמורת ילדים:

חזקת ילדים, או משמורת ילדים בשפה משפטית, הינה נושא מרכזי בהסדר גירושין בין בני זוג ובודאי כאשר לבני הזוג ילדים קטינים. הדיון בנושא משמורת קטינים הינה הוא בסמכות בית המשפט לענייני משפחה וגם בסמכות מקבילה של בית הדין הרבני.

אלימות במשפחה -

המאמר הזה מופנה לאלו שיודעים על כך שבמשפחתם, או במשפחה הצעירה של ילדיהם ישנה אלימות. אלימות שאינה פוסקת ומאיימת על בריאותם הפיזית והנפשית של בני המשפחה או שישנה תופעה הפוכה, שאיום בתלונת סרק או שקר על אלימות, מאיימת על אחד מבני המשפחה. אל תהססו, פנו אלינו לצורך קבלת סיוע משפטי וטיפול נכון בבעיה.

דיני משפחה, צוואות וירושות

משרדנו מתמחה בתחום המעמד האישי, גירושין, מזונות, הסכמי ממון, צוואות וירושות. המשרד מתמחה בהגשת תביעות של תושבי חוץ ואזרחים זרים כנגד בני זוג שהבריחו כספים לישראל. במקרים רבים מאוד מסתיימות התביעות הללו בפשרות משביעות רצון לרווחת שני בני הזוג. ניתן לתאם הגעה לבית הלקוח לשם עריכת צוואה.

זכויות בנכס שרשום רק על שם אחד מבני הזוג

חבל, מתגרשים. אבל מה דינו של נכס שרשום רק על שם של אחד מבני הזוג ? האם לבן הזוג השני יש זכויות בו ? האם יש חשיבות חעובדה שהנכס ניתן לבן הזוג שהוא רשום על שמו במתנה מהוריו ? או שהתקבל בירושה ? האם יש חשיבות לעובדה שהנכס שופץ ? האם יש חשיבות לעובדה שבני הזוג התגוררו בנכס ? או לשאלה כמה זמן בני הזוג היו נשואים? להלן מספר עובדות ונתונים שיעשו בנושא זה סדר.
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.