משבר הקורונה - תכנית האוצר לפיצוי העצמאים

משבר הקורונה - תכנית האוצר לפיצוי העצמאים

אנו מביאים לפניכם את מירב החומר המקצועי העדכני לעסקים חברות ועצמאיים בימי משבר הקורונה - מצו"ב מכתב ממשרד רואי חשבון ורוניק אורטל לעיונכם ולידיעתכם. שתפו !! 

 


ורוניק אורטל – רואת חשבון


Veronique Ortal – Expert Comptable

שד' ויצמן 24 ת.ד. 819 נתניה24 Rue Weizman BP 819 Netanya 

טל: 09-8874756 Tel: פקס: 09-8874757 Fax:

אימייל: [email protected]email:

 

נתניה, יום: 01/04/20 Netanya, Date

 

תכנית האוצר לפיצוי העצמאים


התנאים המקדימים:

1.      העוסק מאוגד כעוסק פטור או מורשה בלבד.

2.     .גיל העוסק 28 שנים לפחות.

3.     סך הכנסות משק הבית (בעל + אישה) לא עלו על 340,000 ₪ ברוטו בשנת 2018.

4.     מי שפתח את העסק לפני חודש יוני 2019, נדרש להגיש דוח לשנת 2019 תוך 3 חודשים.

 

שימו לב!!

.העוסק נכנס לאזור האישי באתר מס הכנסה והצהיר על שני הדברים הבאים:

א. שהעסק היה פעיל ביום 29/02/20,

ב. שהוא מעריך/ה, שבחודשים מרץ ואפריל 2020 ,תהיה לו/ה ירידה במחזור העסקאות ב 25% לפחות לעומת התקופה המקבילה לה אשתקד (מרץ ואפריל 2019).

ככל שיתברר כי לא פחתו המחזורים כאמור ,יידרש העוסק להחזיר את המענק.

 

גובה המענק בפעימה הראשונה:

1.     עוסק, שסך הכנסתו בשנת 2018 לא עלה על 192,000 ₪  זכאי לקבל מענק של 6,000 ₪ ועד לתקרה של 65% מהכנסתו מעסק ומשלח יד – כנמוך!

כך לדוגמא עוסק, שעמד בכל הקריטריונים ושהכנסתו החודשית מעסק ומשלח יד ברוטו הייתה 16,000 ₪ בחודש, יקבל את הפיצוי המקסימלי של המענק בסך של 6,000 ₪, ואילו מי שהכנסתו החודשית מעסק ומשלח יד ברוטו הייתה 7,000 ₪ בלבד, יהיה זכאי למענק בסך של 4,550 ₪ בלבד.

2.     לעוסק, שסך הכנסתו לפי דו"ח 2018 הייתה בין 192,000 ₪ ל 240,000 ,₪ קרי הכנסה חודשית ברוטו בסך שבין 16,000 ₪ ל 20,000 ₪ גובה המענק יורד עד ל – 3,000 ₪ בהתאמה.

 

גובה המענק בפעימה השניה:

1.      בפעימה זו גובה הפיצוי המקסימאלי יהיה 8,000 ₪.

2.      השוואת המחזורים תערך בין החודשים מאי ויוני 2020 לחודשים מאי ויוני 2019 .

העוסק יהיה זכאי לפיצוי רק במידה ותהיה ירידה במחזורי העסקאות בין התקופות בשיעור של 25% לפחות ככל שיתברר כי לא פחתו המחזורים כאמור יידרש העוסק להחזיר את המענק.

3.     בעליו של עסק, שנפתח החל מהראשון ביוני 2019 ,לא זכאי לפיצוי.

 

מי שזכאי לקבל את המענק על פי התנאים שפורטו, נדרש להכנס לאזור האישי שלו באתר של מס הכנסה עם הסיסמא שניתנה ברישום.


בברכה

לשירותכם

משרד רואי חשבון אורטל ורוניק

 קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.