תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

תקופת הקורונה -  אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים
תקופת ימי הקורונה מציבה אתגרים רבים לרשות השופטת וגם לרשות המחוקקת.
פרשנויות שונות מחד, והצעות חקיקה חדשות מאידך.

היותה של הקורונה כח עליון כן או לא, טרם נדון בפני בית המשפט העליון.
אולם, דעות שונות כבר יש בפסיקת שני בתי משפט שלום.

בבית משפט השלום בתל אביב, ניתנה לפני ימים אחדים החלטה כי אין לחלט ערבות בגלל הקורונה ונקבע, כי "קורונה אינה מילת קסם", ואין בה כדי לפטור את השוכר מלשלם את שכר הדירה.
מצד שני שופטת בית משפט השלום בירושלים קבעה ש "גם אם 'קורונה אינה מילת קסם', אין ספק כי הימים אינם ימים רגילים", והוציאה צו שמונע זמנית מבעל נכס לממש ערבות בנקאית שהנפיק השוכר.

"בשעה שמהדורות החדשות נפתחות מדי ערב בספירת מתינו, ורוב מדינות העולם חדלו משגרתן, ומניין הנספים עולה מיום ליום, ובמיוחד כאשר כל המסעדות במדינת ישראל, ובתוכן המבקשת, סגורות זה למעלה מחודש ועד להודעה חדשה... ניתן היה לצפות להתנהלות אחרת ולכל הפחות לכך שהמשיבה תפעל בהתאם לתנאי השכירות שמכוחו מבקשת היא לממש הערבות", כתבה השופטת מבית משפט השלום בירושלים בהחלטתה.

קואליציה מעניינת של חברי כנסת מהרשימה המשותפת, מרצ ויהדות התורה ניסחה כבר הצעת חוק לפיה כל תשלומי שכר הדירה במשך תקופת החירום ושישים ימים לאחריה, יבוטלו והבעלים יפוצו ע"י אוצר המדינה.

ההצעה דנה בתשלומי שכר דירה בלבד.

צוות משרדינו עוקב באופן מתמיד אחר תיקוני החוק והפסיקות העדכניות ביותר, בכדי לתת ללקוחות שלנו את העצות והיצוג המיטבי ביותר, גם בימים מאתגרים אלו.

להכוונה ויעוץ אנו זמינים עבורכם בטלפון:
09-8339133 במייל: gortallaw@gmail.com וגם ortal.law@gmail.com ובדף הפייסבוק (מסנג׳ר) של המשרד.
קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.