אלימות במשפחה -

אלימות במשפחה -
המאמר הזה מופנה לאלו שיודעים על כך שבמשפחתם, או במשפחה הצעירה של ילדיהם ישנה אלימות. אלימות שאינה פוסקת ומאיימת על בריאותם הפיזית והנפשית של בני המשפחה או שישנה תופעה הפוכה, שאיום בתלונת סרק או שקר על אלימות, מאיימת על אחד מבני המשפחה. אל תהססו, פנו אלינו לצורך קבלת סיוע משפטי וטיפול נכון בבעיה.

אלימות במשפחה מוכרת וידועה כבר מאות שבשנים, אלא שהחוק במדינות המודרניות לא רק שאינו מרשה אותה אלא שבימנו הוא נוקט ביד קשה מאוד כנגדה, ובצדק !

מדובר בסוג המיקרים הקשים ביותר של האלימות, מכיוון שלא מדובר באלימות מיקרית או חד פעמים, אלא ברוב המיקרים מדובר באלימות כרונית, שבה נוקט בן משפחה קרוב כנגד בן משפחה אחר.
 
משרד עורכי דין אורטל, יסייעו לכם להתמודד עם מקרים של אלימות במשפחה מהצד הנזיקי והמשפחתי. הטיפול שלנו יסייע לכם לזכות בהגנה ובביטחון כדי למנוע הישנות של אלימות במשפחה או כדי למנוע תלונות סרק על אלימות במשפחה, תלונות שיכולות להרוס חייו של אדם, להכתים אותו וגרום להתדרדרות מוחלטת של מצבו החברתי והכלכלי.

משרדינו בקי בטיפול בפגיעה על ידי אדם קרוב כמו בעל, אב, אם, אישה, אח, אחות ילד או ילדה – פגיעה שמעוררת חוסר נוחות ובלבול כשהנפגעים לרוב אינם יודעים כיצד לפעול, האם לחשוף האם לשתוק, האם מדובר באירוע מיקרי או בפתולוגיה.

מצד שני, לא פעם ולא פעמיים אלא פעמים רבים מספור הגיעו אלינו קורבנות תלונות הסרק שמצאו עצמם מורחקים מביתם, מקניינם, מילדיהם ומוכתמים בכיתמי דיבה ורשעות כאילו נקטו באלימות כאילו פגעו בבבת עיניהם, בילדיהם בבנותיהם, בנשותיהם כשהבדיה מטרתה השגת הישגים ברמיה ובכחש, תוך הונאת הרשויות לצורכי בצע או אגו – ולעיתים גם לצורכי התעשרות יועצי האחיתופל. לא פעם למרות שהתלונות הן תלונות סרק, עלול הקורבן שלהם להמצא מאחרי סורג ובריח כשכל הסכסוך הינו סכסוך משפחתי שיצא מכל פרופורציה.


משרדינו  הוא בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה ובטיפול בתביעות נזיקין על רקע פגיעה אלימה במשפחה. מאחורינו עשרות תיקים הנוגעים לנושא המשפחה ונקיטת אלימות בה כאמצעי לא חוקי להכתבת ענייני הרכוש.
 
הגנה -

המשרד טיפל במקרים רבים של מתן צו הגנה מכוח החוק למניעת אלימות במשפחה, התשנ"א -1991. הצו ניתן במקרה מוכח של אלימות במשפחה במטרה לספק ביטחון לבן משפחה שנפגע כתוצאה מאלימות כנגדו.

הצו יכול שיכלול איסור כניסה למקום, איסור הטרדה מכל סוג בין פיזית ובין מילולית, איסור קירבה לבית המשפחה, איסור על נשיאת נשק ועוד.

צו הגנה אינו ניתן מבלי שיבדק היטב ומבלי שבית המשפט יקבע שמתן צו שכזה שקול לפגיעה בזכויות היסוד של כל אזרח במדינה ובמיוחד חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו.

הטרדה מאיימת -

המשרד גם טיפל בעתירות למתן צו למניעת הטרדה מאיימת לפי חוק מניעת הטרדה מאיימת, התשס"ב-2001 שקובע כי אדם רשאי לקבל צו למניעת הטרדה מאיימת במקרה בו נפגע והוטרד.

צו זה כולל בתוכו על הגדרתו בחוק מעשים רבים כפעולות מטרידות, גם אם פעולות אלו אינן מבוצעות במסגרת המשפחה. הוא מתאים למקרים כמו שליחת מסרונים מטרידים, מעקב, פגיעה וחדירה לפרטיות, איומים בפגיעה, פגיעה או איום בפגיעה ברכוש הקורבן, פגיעה בשמו הטוב של אדם ועוד רשימה ארוכה שתתקבל כתואמת את הוראות החוק.
 
תביעות נזיקין במסגרת המשפחה –

משרדנו אף מתמחה בהגשת תביעות נזיקין בתוך המשפחה, ולאחר שמוכחת האלימות בתוך המשפחה נפסקו פיצויים בשיעורים של מאות אלפי ₪ לנפגעים.

לעיתים אין אפילו צורך בהוכחת נכות פיזית בגין האלימות ודי בכך שהתובעים הוכיחו את האלימות השיטתית הפתלוגית כנגדם כדי שבית המשפט יפסקו פיצויים כבדים ביותר.

ולסיום נביא מדברי כב' בית המשפט העליון על ידי כב' השופט רובינשטיין: "... תופעת האלימות במשפחה הוגדרה לא פעם כנגע שיש למגרו... אין סיבה שבעולם שגם דיני הנזיקין לא ישתתפו במאמץ המיגור... בתי המשפט רשאים לעשות שימוש בפיצויים מוגברים גם ככלי במלחמה הכוללת לביעור תופעה חברתית נפסדת של אלימות.."

לכן, במקרה בו עולה הצורך ביעוץ משפטי בענייני אלימות במשפחה, יהיה זה נכון לפנות אלינו כעורכי דין מנוסים בנשוא, בקיאים ומכירים את הוראות החוק כדי שנסייע בידיכם.

קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.