צו מניעה כנגד קבלן בנין שביקש לבטל הסכם עם רוכשת דירה

צו מניעה כנגד קבלן בנין שביקש לבטל הסכם עם רוכשת דירה

מה קורה לקבלן שמחליט על דעתו ובניגוד לכל הגיון להודיע על ביטול עסקת רכישה לאחר שדירה שמכר היתה מוכנה באיחור גדול מאוד עד כדי כך שהקונה הגישה תביעה לפיצוי לפי חוק המכר דירות ?


מעשה שהיה כך היה.

 

משרדינו ניהל תביעה לפיצוי בגין איחור במסירה כנגד קבלן שסרב לקיים את התחייבותו ולשלם לרוכשת שכר דירה בהתאם לחוק המכר (דירות) סעיף 5א'.

 

במהלך ניהול התביעה ולאחר איחור של למעלה משנה וחצי קיבל הקבלן טופס 4 ולטענתו דרש סכום שנותר לתשלום באופן מופקע שאינו מקובל לא על הלקוחה ולא על כל בר דעת.

 

במקביל גם הגיש תביעה שכנגד בגין סכום נזק שלטענתו נגרם לו בשל כך שהלקוחה לא שילמה לו במועד תשלומים על פי הסכם המכר.

 

לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמה באשר לסכום היתרה – שילמה הלקוחה על פי עצתנו את הסכום שלטענתה אינו שנוי במחלוקת ופנתה לבית המשפט בבקשה להפקיד בקופתו או בנאמנות את הסכום שלו טוען הקבלן.

 

הקבלן סרב ולאחר מספר פעמים שבהן התריע כי יראה באי תשלום הפרה המהווה עילה לביטול ההסכם שלח באמצעות עורכי דינו מכתב לפיו בטל ההסכם.

 

משרדינו, בראשות עו"ד איל אורטל, פנה לפיכך בבקשה לבית המשפט המחוזי שיורה באופן בהול ביותר על צווי מניעה זמניים כנגד קבלן שחזר והודיע לרוכשת דירה בבניין שבנה, להימנע מלעשות כל דיספוזיציה ו/או פעולה שהיא בנוגע לדירה שרכשה ממנו ואשר נבנתה במסגרת תמ"א 38 חיזוק.

 

כמו כן דרשה הלקוחה באמצעות עו"ד אורטל כי עורכי הדין של הקבלן ימנעו מלעשות כל פעולה בייפוי הכח הבלתי חוזר המצוי בידיהם ו/או בשליטתם ו/או בידי מי מטעמם ואשר חתום על ידי המבקשת - בכל אופן שהוא, לרבות אך מבלי לגרוע מכלליות האמור ולהימנע מלמחוק ו/או להעביר כל זכות של המבקשת שרשומה על שמה על פי הערת אזהרה שנרשמה ךטובת הלקוחה על פי הסכם המכר.

 

עוד התבקש כב' בית המשפט להורות שלא לעשות  כל פעולה שהיא בנוגע לדירה שנרכשה ע"י הלקוחה אף אם כבר נמחקה הערת האזהרה שנרשמה לטובת הלקוחה טרם מתן החלטה בבקשות לצווי מניעה ולהימנע מלרשום כל הערת אזהרה שהיא ואשר מטרתה העברת הזכויות בדירה לידי צד שלישי כלשהו.

 

כמו כן דרש משרדינו עבור הלקוחה צו המורה לקבלן ורשם המקרקעין ביחד ולחוד שלא לבצע כל פעולה אחרת הקשורה במקרקעין, לרבות אך מבלי לגרוע מכלליות האמור, פעולות ברשם המקרקעין.

 

בית המשפט המחוזי במחוז מרכז שבלוד נעתר לבקשה והורה על צווי המניעה שנתבקשו כולם ללא יוצא מן הכלל. כך נמנע מהקבלן להתעלל ברוכשת הדירה ולהוסיף על נזקיה הכספים שכבר כך הסתכמו בסכומים גבוהים מאוד.

 

בעקבות הצווים שניתנו תוך כדי הליך משפטי בבית משפט השלום – הכתיב בית משפט השלום לקבלן הסכמה להימנע מביטול העסקה, הורה לו למסור את החזקה בדירה בכפוף להשלמת התחייבויות הקונה, כפי שהיא עצמה הציעה, ותיקון כתבי התביעה לסעדים כספיים לרבות, תביעה אישית כנגד הקבלן.

 

 

 


גם אתם, נתקלתם בבעיה ? תחושה שאתם לא מקבלים מענה לעניין משפטי ? - אל תהססו. התקשרו למשרדינו ותקבלו את השירות המשפטי האופטימלי שאפשר לקבל וזאת בזכות ותק רב, נסיון רב שנים, חשיפה לכל סוגי הקונפליקטים ושירות מעולה.


קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.