קבוצת רכישה - או רכישה בקבוצה

קבוצת רכישה - או רכישה בקבוצה
קבוצות רכישה:
מה כבר לא נכתב על שיטת רכישת נדל"ן זו ומה כבר לא נכתב על "כוכבי" השיטה, על מעלליהם ועל הנזקים שגרמו לאלו שחפצו להתחבר עימם בהסכמי שיתוף ול"גזור קופון".
השיטה אפילו "זכתה" לפרקים מיוחדים בחוק מיסוי מקרקעין, בחוקי המע"מ ועוד.

אבל יש קבוצות רכישה שהצליחו היטב ושנוהלו באמצעות יזמים ומשרדים מכובדים שסיימו את הפרוייקטים ומסרו לחבריהם נכסים במחירים מצויינים, גם אם לא תמיד במחיר שנצפה מלכתחילה, והיו גם שאף הצליחו לקבל נכס במחיר נמוך מזה שנצפה מראש, כלומר, הרוויחו כשהפכו בעלים לנכס מקרקעין בעלות עם פער גדול מאוד בין מחיר השוק למחיר שאותו שילמו בפועל עבור הנכס שתיכננו לקבל.

ראשית, יש לדעת כי קבוצת רכישה אינה קבוצה שבמסגרתה רוכש החבר זכויות בדירה. זהו רק השלב האחרון בתהליך ארוך מאוד, מורכב מאוד ולעיתים עקלקל ומסובך.

כדי לדייק נאמר, שהחבר בקבוצת רכישה הופך לקבלן ביצוע. ונכון שהוא יכול להיות גם מי שאינו מבין כלום בבניין, או מי שאינו מבין כלום ביזמות נדל"ן ולכן כשהוא מצטרף לקבוצת רכישה הוא ממנה את מי שאמור להיות מנהל הקבוצה, וזה, כמנהל, חייב להיות מי שמבין בבנייה, בנדל"ן ובתהליכי הבניה והכרחי שיפעל בזהירות, במיומנות ובאחריות רבה.

שנית, כדי שתנאי החברות בקבוצה יהיו ידועים ומשותפים לכל חברי הקבוצה, הרי הם חייבים לחתום על נוסח של הסכם שיתוף ביניהם. ההסכם אמור ליצור חברות הוגנת בשותפות. ההסכם אמור לשקף את העובדה שבאמצעות כספם של החברים, תרכש קרקע עליה יבנו את הבניין שהם חפצים לבנות.

הסכם השיתוף יקבע מהו חלקו היחסי של כל אחד מחברי הקבוצה בקרקע כדי שבסיום ההליך כשיהיה בניין מוכן וגמור ניתן יהיה לייחד לחבר את היחידה שיקבל.

הכרחי, לדעתינו וזהו תנאי מבלעדיו אין להכנס לקבוצת רכישה, שלפרוייקט שהוא מטרת הקבוצה ינתן ליווי בנקאי. הכרחי שהכספים של חברי הקבוצה יופקדו בחשבון ליווי בנקאי ולא בחשבון "הקבוצה". תנאי זה יבטיח פיקוח נוסף על מנהלי הקבוצה וימנע מהם טעויות או אי הבנות, או חלילה אי סדרים. הבנק המלווה חב חובת נאמנות לחברי הקבוצה והשקעתם תהפוך לבטוחה יותר.

באמצעות הליווי הבנקאי יהיה אפשרי גם להעניק הלוואות לחברי הקבוצה - כאלו שיובטחו בתנאי משכנתא על היחידה שיקבלו בסופו של התהליך. 

זהו תהליך שמתגבש באמצעות סידרה של הסכמים לא פשוטים. תהליך ארוך ומסובך. חבר שלא יוועץ בעורך דין שבקי בקבוצות רכישה ובסוגי הבטוחות לחברים המצטרפים אליה, עלול להקלע לאסון כלכלי. 

משרדינו עוסק ביצוג חברים בקבוצות רכישה, לקוחות שהצטרפו לקבוצות רכישה ואנו גם בקיאים ובעלי נסיון גם בחברים שעזבו קבוצות רכישה, דהיינו, מכרו את חלקם למחליפים או, למצער, גם הורישו את זכויותיהם למחליפים ואלו לא רצו להשאר בנעלי המורישים.

כדי לקבל יעוץ בעניין זה תוכלו להתקשר למשרד.

רכישה בקבוצה:
משרדינו עוסק גם ביצוג לקוחות שרוכשים בקבוצה.

 להבדיל אלפי הבדלות מקבוצת רכישה - שיטה זו סולידית הרבה יותר. אין בה מי שינהל עבורכם בניה ומי שיבנה עבורכם את הנכס אינו שוכר שירותי בניה או מתקדם בהליכי הבניה כקבוצת הרכישה. הרוכשים אינם יזמים ואינם מתיימרים להפוך ליזמים.

רכישה בקבוצה בנויה על כוונתם של אנשי עסקים ומשקיעים לרכוש נדל"ן מסחרי, בעיקר משרדים, במחיר אטרקטיבי בשל אופן ביצוע העסקה.

בראש הקבוצה עומדים אנשי עסקים שמאתרים נכס נדל"ן מסחרי בשלבי בניה. הם מציגים בני הקבלן את כוונתם לסגור עסקה מהירה אך בטוחה עם הקבלן ולאפשר לו מכירה של שוטח מסחרי גדול תוך זמן קצר בתנאי שיטיב איתם באמצעות הוזלת גובה התמורה.

לאחר מו"מ קשה לצורך קבלת מחיר אטרקטיבי, נסגרים עם הקבלן והאדריכל מטעמו גם אופן חלוקת המתחם נשוא העסקה. המתחם מחולק ליחדות שיהוו בהמשך תתי חלקות - עם פרטים אלו והמחירים שוסכמו מוקצות יחידות למעוניינים.

המעוניינים ברכישה מיוצגים כולם ע"י משרדנו שמוודא את תנאי העיסקה, את זיהוי הנכס את הבטוחות וכן את זמינות כספי התמורה וההוצאות הנילוות לרכישה. כספים אלו מופקדים בחשבונות בנקים מיוחדים שמבטיחים את ביצוע מלוא תנאי ההסכם.

המשרד מכין ליום החתימה, מוודא שכל רוכש הפקיד את הכספים הדרושים בחשבון שנפתח במיוחד לפרויקט על שמו, מוודא שכל הנספחים והנכסים ברורים ומזוהים וקובע מועד לחתימה מרוכזת באמצעות יפוי כח מתאימים.

לאחר "ישור הקו" העסקה נחתמת, הרוכשים לא מטריחים עצמם אפילו למעמד החתימה. כל אחד מהם מקבל לידיו לאחר החתימה את הבטוחות, החשבוניות, שוברי מס משולמים ופרוט של כל המהלכים העתידיים.

במעמד החתימה גם נחתמים הסכמי הגמר מול החברה המשווקת כדי שבמועד המסירה וסיום עבודות הבניה יוכלו הרוכשים להתאים את הנכס למטרותיהם.

משרדינו כבר פעל בשיטה זו במספר עסקאות נדל"ן גדולות ברחבי הארץ. בהוד השרון, בתל אביב, במתחם הבורסה ועוד.

פרטים והסברים על שיטת רכישה זו תוכלו לקבל במשרדינו.

קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.