הסכם בניה עצמי

הסכם בניה עצמי
הנחות היסוד:
אתם לא מניחים לקבלן לבצע עבודות בניה ללא הסכם בכתב.
ההסכם בכתב חייב לכלול את הזיהוי המדויק של המגרש שעליו תתבצע הבניה. גוש, חלקה, מספר מגרש, מספר חלקה וכיוב'.
ההסכם חייב לוודא שהקבלן הוא קבלן רשום ברשם הקבלנים. יש לקבל ממנו אסמכתאות לכך ולברר את טיבן אישית.
להסכם יש לצרף את תוכניות הבניה, את המפרט, אם ישנו והכל לאחר שנבדקו ע"י האדריכל שתכנן את הבית.
ההסכם חייב לקבוע מועד לסיום העבודה. 
ההסכם חייב לכלול שיטת תשלום על פי התקדמות הבניה - מי שיקבע ששלב הבניה הסתיים הוא מפקח מקצוען, בעל תעודות ומומחה בתפקידו.
ההסכם חייב לכלול התחייבות של הקבלן לביטוח האתר כנגד נזקי צד ג'. 
ההסכם צריך לכלול ערבויות של הקבלן וגם הסכמה על פיצוי מוסכם למקרה של איחור או של הפרת הסכם.
בכל מקרה של בניה עצמית לא להתעצל או להתבייש לשאול את בעלי המקצוע שאלות שצצות תוך כדי התכנון או הכנת ההסכם. האדריכל/ית, המהנדס/ת, המעצב/ת, השכנים, קבלן לביצוע עבודות אחרות ועוד.

זהירות: האמור לעיל הינו רשימה חלקית אך חשובה. מאידך כל הנקודות המפורטות לעיל לא יחליפו יעוץ משפטי מקצועי ויעוץ כזה תוכלו לקבל במשרדינו.

בהצלחה 

קובץ מצורף
הצטרפו לרשימת תפוצה
שם
אימייל

צוואה לטובת מי שנטל חלק בעריכתה

אפליקצית ציטודין
לא פעם נשאלת השאלה מה טיבה של צוואה ? היתכן שהיא חוקית ? היתכן שמי שחתם עליה חתם עליה בצלילות דעת ובהבנה מלאה של תוכנה ? על שאלות אלו ננסה להשיב חלקית במאמר הקצר שלפניכם

חדשות

תקופת הקורונה - אתגרים שיפוטיים וחקיקתיים

סקירה של המצב המשפטי של משבר הקורונה מזוית הסיכול והכח העליון על פי שתי פסיקות שונות בתוצאתן בבית משפט השלום בתל אביב ובבית משפט השלום בירושלים וכן הילכי הרוח החקיקתיים בימי המשבר בנושא זה.

DECENTRALIZED FINANCE - פיננסים מבוזרים

DeFi - ‘- פיננסים מבוזרים’ - הוא מילת הבאז האחרונה בעולם של FinTech, RegTech, cryptocururrency ונכסים דיגיטליים. עם זאת מעט מאוד ידוע על משמעותו, השלכותיו המשפטיות והשלכות המדיניות. במאמר שאנו מפרסמים באתר מוצג ה - DeFi ומוצב בהקשר של מעבר הכלכלה הפיננסית המסורתית, מחברת DeFi לבנקאות פתוחה ומסתיימת בכמה שיקולי מדיניות.

הפרה בימי קורונה - על סיכול וכח עליון בדיני החוזים

מגיפת הקורונה שניחתה על תושבי ישראל והעולם כולו, מפתיעה בעוצמתה והשלכותיה טרם ידועות במלואן. משפחות ובעלי עסקים עומדים חסרי אונים מול האפשרות התיאורטית וחלילה גם המעשית, שלא יוכלו לעמוד בחיובים עליהם חתמו, בין בהסכמי שכירות של דירה או בית עסק ובין באספקת שירות או מוצר. השאלות מקבלות משנה חשיבות והתשובות נחוצות ביותר בימים אלו של התפשטות וירוס הקורונה.

התחדשות עירונית ותמ"א 38 - מה תפקידנו ?

מאמר שמתמצת את פועלנו כמשרד עורכי דין שעוסק בהתחדשות עירונית ותמ"א 38.

דיני נזיקין, ביטוח וועדות רפואיות

עו"ד גיא אורטל שמתמחה ביצוג בפני הועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי פירסם והוציא לאור את סיפרו המהווה מדריך מיוחד לנזקקים לועדות הרפואיות. המדריך עוסק בכל הנוגע להופעה בפני הועדות הרפואיות - לערעור על החלטותיהן, לטענות שיש לטעון בפניהן, להערכות לקראתן ולזכויות השונות של מבוטחי המוסד לביטוח לאומי.

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית חשוב לציין מראש ושוב כי המידע המתפרסם באתרנו אינו מתיימר לשמש תחליף לייעוץ משפטי או רפואי . התמצית שלהלן מהווה נסיון ליתן תשובה לשאלות הנוגעות מן ההליך המשפטי הנובע מעוולת הרשלנות בעת שאנו עוסקים בפרקטיקה הרפואית. למרות הנסיון לתת הסבר ורקע לפרקטיקה הנהוגה בדיני הרשלנות הרפואית, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו כדי לקבל טיפול ממשרד מיומן ומנוסה בניהול תביעות בתחום.

מקרקעין / נדל"ן

בעסקאות מקרקעין מחוייבים הן המוכר והן הקונה לא רק בדיווח, מיד עם היכרת העיסקה אלא אף בנטל מס שאפשר וגם יגיע לחלק ניכר מסכום העיסקה . מטבע הדברים ברורה חשיבות תכנון המס לכל עסקת מקרקעין.